CHP’li belediyede hamile kadına çöp sürgünü: Olmadı Boltaç!

CHP’li belediyede hamile kadına çöp sürgünü: Olmadı Boltaç!

MERSİN İZ HABER

Mersin’in Tarsus Belediyesi’ne bağlı bir şirkette satış elemanı olarak görev lapan üniversite mezunu 5 aylık hamile Hacer Kaya, ani bir kararla Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne sürgün edildi. Genç kadının, hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği kentte çöpe sürülmesi şaşkınlık yarattı.

KARNINDAKİ BEBEK İLE ÇÖP TOPLUYOR

Tarsus İlçe Belediye bünyesinde bağlı Halk Market Kadrosunda satış elemanı olarak grev yapan üniversite mezunu Hacer Kaya, 31 Mart Yerel Seçim’ini kazanarak koltuğuna oturan CHP’li Başkan Ali Boltoç tarafından Kurban Bayramı öncesi görevinden alınarak ani bir kararla Temizlik İşleri’ne sürgün edildi. Genç kadın, yapılan görevlendirme ile karnındaki 5 aylık bebeği ile cadde ve sokaklardan çöp toplamaya başladı. Genç kadının hiçbir gerekçe gösterilmeden beden işçisi olarak karnındaki 5 aylık çocuğu olduğu halde sokakta görevlendirilmesi sosyal medyada tepkileri neden oldu. Çok sayıda kadının da aralarında bulunduğu sosyal medya kullanıcıları bu görevlendirmenin kabul edilemez olduğu yönünde görüş belirtirken, eleştirilerin odağında yer alan CHP’li Başkan Ali Boltaç’ın sessiz kalması dikkat çekti.

İLK DEĞİL, DAHA ÖNCE DE 7 AYLIK HAMİLE KADINI SÜRMÜŞ

Bu arada CHP’li Başkan Ali Boltaç’ın göreve geldikten sonra kadrosunu değiştirme çalışmalarının ise tam hız devam ettiği öğrenildi. CHP’li Tarsus İlçe Belediyesinde bu nerenle sürgünler ve mobbinglerin sık sık yaşandığı bu durumun da çalışma barıyı ve huzurunu tehdit eder duruma getirdiği öne sürülüyor. Hacer Kaya ile yaşanan sürgünün sınırlı olmadığı iddia edilirken, bir süre önce de M.Y. isimli bir diğer kadın çalışanı da 7 aylık hamile ve ayağından engelli olmasına rağmen Temizlik İşleri Müdürlüğü kadrosuna atanarak sokakta temizlik görevini yaptığı belirtiliyor. Boltaç’ın ayrıca sözde tasarruf adı altında belediyede görevli tiyatrocuları da çöpe sürdüğü iddia ediliyor.