Carettlar, play-off’ta seriye 1-0 önde başladı: 66-60

Carettlar, play-off’ta seriye 1-0 önde başladı: 66-60

MERSİN İZ HABER

Play-Of’ta mücadele eden Mersin Büyükşehir Belediye Spor Kulübü (MSK) çeyrek final ilk maçında Gölbaşı Belediyesi TED Ankara Kolejlileri konuk etti. MSK, rakiplerini eleyerek finale yükselmeyi hedefliyor. TED Ankara Kolejliler’i 6 sayı farkla 66-60 mağlup eden Carettalar, seride 1-0 öne geçti.
İlk periyodu 6 sayı farkla 12-18 önde tamamlayan TED Ankara Kolejliler’e karşı hücuma geçen Carettalar, 2. periyodu 35-32 önde tamamladı. 3. periyotta farkı 8’e çıkaran MSK, 4. periyoda 49-41 skorla önde başladı. Son periyotta rakibinin kendisini yakalamasına izin vermeyen MSK, 66-60 skorla mücadelenin galibi oldu.
Serinin 2. karşılaşması 1 Mayıs’ta Ankara’da oynanacak. MSK, seride durumu 2-0 yaptığı takdirde yarı finale yükselecek. Eşitlik durumunda ise 3. maç Mersin’de oynanacak.

SEVİM: “SERİYİ GEÇEBİLMEK İÇİN BİR MAÇ DAHA KAZANMAMIZ LAZIM”

Maçın ardından mücadeleyi değerlendiren Baş Antrenör Can Sevim, sakatlık geçiren oyuncuları Gökhan Yazıcıoğlu için endişeli olduklarını belirtti. Sevim, “Umarım bir an önce iyileşir ve aramıza geri döner. Bizim için çok önemli hem insan hem oyuncu olarak. Kazanmamız gereken bir maç olarak görüyorum. Seriyi geçebilmek için bir maç daha kazanmamız lazım. Şimdi Ankara’ya bunu yapmak için gideceğiz ama öncesinde Gökhan’ı ziyaret edeceğiz. Tüm iyi dileklerimiz Gökhan’la” sözlerine yer verdi.
Edip Buran Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Başkan Seçer, CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Hoşyar Sarıyıldız ile Nuriye Aslan ve MSK Kulüp Başkanı Berkay Üstündağ ile izledi.