Yıldız: "350 bin yurttaşımızın belediye başkanıyım"

Yıldız:

MERSİN İZ HABER

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Toroslar’a hizmet etmek amacıyla çıktıkları yolda kendilerine inanan ve güvenen herkese teşekkür etti. Yıldız, “Bize oy veren, vermeyen, Toroslar’da yaşayan 350 bin yurttaşımızın her birinin belediye başkanıyım. Toroslar halkına söz veriyorum haram lokma boğazımdan geçmeyecek” dedi.
Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Arslanköy, Güzelyayla, Soğucak ve Gözne mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bayramlaştı. Seçimlerin ardından mazbatasını alarak göreve başlayan Başkan Yıldız, çocuk, genç, yaşlı tüm vatandaşlarla sohbet ederek bayram sevincini paylaşırken, esnafı da ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

"5 YILLIK STRATEJİK PLANIMIZI HEP BİRLİKTE OLUŞTURACAĞIZ"

Mahalle muhtarlarının da eşlik ettiği mahalle ziyaretlerinde vatandaşlara seslenen Başkan Yıldız, "Bayramı konuşalım, mutluluk ve huzur konuşalım istedik. Öncelikle nice bayramlarda hep beraber buluşmayı diliyorum. Bayramımız mübarek olsun. Ben buranın çocuğuyum. Annem Aladağ’lı, babam Soğucak’lı. Bundan sonra iş yapacağız, hep beraber olacağız. Mahallelerimizin eksiklerini ekip arkadaşlarımızla, muhtarlarımızla ve mahalle sakinlerimizle birlikte tespit edeceğiz. Bunun üzerine stratejik planımızı oluşturacağız. Hangi tarihte, neyi, nereye yapacağımızın programını hep birlikte belirleyeceğiz” diye konuştu.

"TOROSLAR’IN NEYİ VARSA, 350 BİN TOROSLAR HALKININDIR

Toroslar halkına şeffaf bir yönetim için söz verdiğini belirten Yıldız, şunları söyledi:
“Benim prensiplerim var. Çocuğumun kursağına haram lokma girmeyecek. Benim evime, alın terim olmayan, hak etmediğim, maaşımla olmayan bir toplu iğne dahi hiçbir şey girmeyecek. Toroslar’ın malı, mülkü, parası, bütçesi ve neyi varsa 350 bin Toroslar halkınındır. Buradaki tek hakkım benim mesaimden kaynaklı alacağım maaşımdır. Eğer bunları dağıtma konusunda eksik davranıyorsak, yanlı davranıyorsak, adil davranmıyorsak, eşit davranmıyorsak, bu anlamda hakikaten olması gerekeni yapmıyorsak başta beni ve mesai arkadaşlarımı eleştirin. Çok sert eleştirin. Eğer gerçekten dostsanız ve gerçekten memleketinizi ve yurdunuzu seviyorsanız bunu yapın.”