Seçer: “Açık ara farkla yeniden kazanacağız”

Seçer: “Açık ara farkla yeniden kazanacağız”

MERSİN İZ HABER

CHP çatısı altında birlik ve beraberlik bilinci ile hareket edilmesinin önemine vurgu yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Bütün örgütlerimiz, CHP’nin üyesi olan, olmayan, gönül vermişleri, destek vermişleri bir arada olursak, süreci doğru götürürsek Büyükşehir Belediyesi’ni açık farkla yeniden kazanacağız. ‘Kazanabiliriz’ demiyorum; ‘Açık ara farkla Büyükşehir Belediyesi’ni kazanacağız’ diyorum” dedi.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir İlçe Başkanlığı tarafından Cumhuriyet'in 100. kuruluş yılı dolayısıyla düzenlenen ‘Çağdaş 100'ler Cumhuriyet Pikniği’ne katıldı. İnsu Mahallesi'nde düzenlenen pikniğe, Başkan Vahap Seçer, CHP İl Başkanı Koral Ömür, Parti Meclisi Üyesi Emre Yılmaz, Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Yenişehir ilçe başkanı Toprak Çalışkan, il ve ilçe yöneticileri, gençlik ve kadın kolları başkanları, partililer, Meclis üyeleri, oda ve dernek yöneticileri ve muhtarlar katıldı.

“AYNI GECELERİ, DUYGULARI VE MUTLULUĞU YAŞAMAK İÇİN ÖNÜMÜZDE ÖNEMLİ BİR FIRSAT VAR”

Birlik ve beraberlik içerisinde olunması halinde tıpkı 2019 yerel seçimlerinde Mersin’de olduğu gibi mücadelelerin zaferle sonuçlanacağını dile getiren Seçer, “O zaman seçim akşamı partimizin ışığı sabahlara kadar yanıyor. Gururla, onurla, burada Mersin’de gecenin saat 02.00’sinde, partinin önünde otobüsün üzerinde yeni seçilmiş bir belediye başkanı olarak halka hitap etmenin gururunu yaşayabiliyorsunuz. Aynı geceleri, duyguları, mutluluğu yaşamak için önümüzde önemli bir fırsat var” diye konuştu.
CHP’nin 38. Olağan Kurultay’ında delegeler kimi Genel Başkan seçerse seçsin CHP’liler için CHP çatısı altında Atatürk’ün, altı oklu bayrağın altında mücadelenin devam edeceğinin altını çizen Seçer, “Bu bilinçle kurultaya gitmek durumundayız. Daha sakin, daha ne konuştuğumuzu bilen, adaylarımızla, partimizle, başkanlarımızla, milletvekillerimizle ilgili değerlendirmeler yaparken bundan imtina edeceğiz. Genel Başkan, bizim genel başkanımız. Genel Başkan adaylarımız, bizim Genel Başkan adaylarımız. Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız hepsi bizim seçilmişlerimiz. Bu duygu ve düşüncelerine hareket etmemiz gerekiyor” ifadelerinde bulundu.

“AÇIK ARA FARKLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ KAZANACAĞIZ”

Mersin’de de aynı birlik ve beraberlik bilinci ile hareket edilmesinin önemine vurgu yapan Başkan Seçer, şöyle devam etti:
“Anamur'dan Tarsus'a, Mut’tan Çamlıyayla’ya kadar bütün örgütlerimiz CHP’nin üye olan, olmayan, gönül vermişleri, destek vermişleri bir arada olursak, süreci doğru götürürsek Büyükşehir Belediyesi’ni açık farkla kazanacağız’ diyorum. ‘Kazanabiliriz’ demiyorum; ‘Açık ara farkla Büyükşehir Belediyesi’ni kazanacağız’ diyorum. Bunun kalın harflerle yazılmasını istiyorum. Söylediğim bir hamasi nutuk değil, yaptığım bir hamaset değil. 4,5 yıldır gecemizi gündüzümüze katarak, kriz, deprem, yağmur, sel, fırtına, yangın demeden milletimizin emrine amade olduk. Onların acısıyla acılandık, mutluluğuyla mutlu olduk. Onun verdiği özgüvenle konuşuyorum.”

“HER BÖLGEDE, HER İLÇEDE İDDİAMIZI ORTAYA KOYACAĞIZ”

Vatandaşın sandıkta vereceği oyu, yapılan hizmetin belirlediğini kaydeden Başkan Seçer, şöyle dedi:
“Vatandaş seni kalbine koyar, seni gönülden sever ve sandığa gider, desteğini sana verir. Çünkü hizmeti senden almıştır. Bunun verdiği özgüvenle konuşuyoruz. Üç ilçe belediyemiz var. Bunu arttıracağız, içinde bulunduğumuz Yenişehir ve Mezitli siyasal demografi olarak üstünlüğünüzün çok yoğun olduğu bir yer. Buraları kazanacağız. Tarsus’u 25 yıl aradan sonra kazandık, tekrar kazanacağız. Erdemli’den Silifke’ye, Anamur’a, Mut’a, Toroslar’a kadar her bölgede, her ilçede iddiamızı ortaya koyacağız. Mersin’de CHP’li ilçe belediye başkanları sayısını da arttıracağız. Bu iddiayı da buradan ortaya koyuyoruz.” 
 

“DAHA NİCE YÜZYILLARA HEP BERABER YÜRÜYELİM”

Cumhuriyet’in 100. yılını kutlayarak konuşmasını sürdüren Başkan Seçer, bu konuda şöyle konuştu:
“Cumhuriyetimiz 100. yılında. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk; bizim liderimiz, partimizin kurucusu, cumhuriyetin kurucusu. Cumhuriyeti kurdu, çağdaş bir Türkiye yaratmak için devrimleri yaptı, kurumları kurdu, kanunları getirdi. Kadınların dünyada adı yokken seçme ve seçilme hakkı verdi. Türkiye’de daha birçok ilke imza attı. Modern Türkiye’nin ilk kilometre taşlarını döşedi. Buradan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, mücadele arkadaşlarına, minnetlerimi, saygılarımı sunuyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. Daha nice yüzyıllara hep beraber yürüyelim.”  
Program; konuşmaların ardından Cumhuriyet’in 100. yılına özel hazırlanan pastanın partililer tarafından kesilmesi ve yemek ikramı ile sona erdi.