CHP’li Kış : “Turuncu hayaller kurmayın. Mersin’in rengi değişmez"

CHP’li Kış : “Turuncu hayaller kurmayın. Mersin’in rengi değişmez

MERSİN İZ HABER

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun Mersin ziyaretinde, yerel seçimlerde büyükşehir ve ilçelerini turuncuya boyayacakları yönündeki sözlerine CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış’tan cevap gecikmedi. Kış, “Sayın bakan bitmemiş yatırımların başkenti haline getirdikleri Mersin için turuncu hayaller kurmasın. Mersin'in tercihi de rengi de değişmez" dedi.
CHP’li Kış, Geçen hafta sonu Mersin’e gelerek bitmeyen projeler için gurur duyduklarını ve Mersin’i turuncuya boyayacaklarını açıklayan Ulaştırma Bakanı’nı hedef aldı. Bakan Uraloğlu'nun, Mersin için vadedilen tüm projelerin gerçekleştiğini hatta Mersin için daha fazlasını yaptıklarını içeren sözlerini meclis kürsüsünden eleştiren CHP'li Gülcan Kış, Bakan’a sert tepki gösterdi.

AKP SIRALARINA SESLENDİ

Vekil Kış, AKP saralarına, "Ortada bitirilmemiş ve defalarca ihalesi iptal edilen Çukurova Havalimanı varken, ortada eziyet yoluna dönüşen D-400 karayolunu rahatlatacak ve bitirilmeyen Çeşmeli-Taşucu Otoyol Projesi varken, bu yatırımlardan sorumlu bir Bakan’ın ‘Mersin için ne vadettiysek yaptık’ demesine uzun yıllardır Mersin'de yaşayan bir milletvekili olarak şaşırmadım dersem yalan olur." diyerek cevap verdi.

"SAYIN BAKAN MERSİN'İN HAKKINI VERİN"

Mersin'in Türkiye'de en fazla vergi veren illerin başında geldiğinin altını çizen Kış, "Mersin'in Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan 3 temel talebi var, Havalimanımızı bir an evvel hizmete açın, Çeşmeli-Taşucu Otoyol Projesi'ne bir an evvel başlayın, Mersin'imizi bir an evvel hızlı tren hatlarına entegre edip ‘Batı Mersin’ dediğimiz bölgemizi de demir yolu ağıyla tanıştırın. Özetle, siz Mersin'in hakkını verin Sayın Bakan, zaten Mersin Büyükşehir Belediyemiz tüm Türkiye'ye örnek olacak bir hizmet anlayışıyla 2024 yılında da görevine layıkıyla devam edecektir" diye konuştu.

"MERSİNLİLERİN GÖZÜNÜ BOYAMAYA ÇALIŞMAYIN"

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun Mersin ziyaretinde yerel yönetimlerle ilgili yaptığı açıklamalara da değinen CHP'li Kış, "Sayın Bakan Mersin Büyükşehir'i ve ilçe belediyeleri ittifaka katıp, turuncuya boyayacaklarını söylemiş. Sayın bakan Mersin'i hangi renge boyar bilemem ama bu sözleriyle Mersinlilerin gözünü boyamaya çalıştığını aklı selim olan herkes anlar. Ortada bitirilmemiş ve defalarca ihalesi iptal edilen yatırımlar varken bir bakanın Mersin’le ilgili turuncu hayaller kurmasının takdirini kamuoyuna bırakıyorum” ifadelerine yer verdi.
Neredeyse her dönem bir bakanla temsil edilmiş olan Mersin'in geldiği bu durumu uzun uzadıya anlatmaya gerek duymadığını belirten Kış, Mersin Büyükşehir Belediyesinin ve CHP’li ilçe belediyelerinin başarılı hizmetlerinden de bahsederek örnekler verdi. Kış, şöyle dedi:
“Sayın bakanı hayal kırıklığına uğratmak istemem ama Mersin'in kendi kendine yeten, kimsesizlerin kimsesi olan güçlü bir Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Belediye Başkanı var. Her şeye rağmen hizmet üreten, halkıyla kucaklaşan Cumhuriyet Halk Partili belediyeleri var; Bunu 1 Nisan sabahı hep birlikte göreceğiz."

CHP sıralarından alkış alan Milletvekili Kış, TBMM kürsüsünden yaptığı konuşmada, Mersin Milletvekillerine seslenerek Mersin’in sorunlarını çözmek için iktidar-muhalefet ayrımı yapmadan uzlaşı içinde tüm sorunları acilen çözme çağrısında da bulundu.