CHP’li Kış, sağlıkta şiddeti meclis gündemine taşıdı

CHP’li Kış, sağlıkta şiddeti meclis gündemine taşıdı

MERSİN İZ HABER

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, özellikle son aylarda giderek artan sağlıkta şiddet olaylarını meclis gündemine taşıdı. Sağlıkta şiddet üzerinden AKP iktidarını eleştiren Kış, hekimlerin ve sağlık çalışanlarının sorunlarına dikkat çekti.
Hekimlerin ve sağlık çalışanlarının can güvenliğinin sağlanması ve çalışma koşullarının acilen düzenlenmesi gerektiğini belirterek, AKP’nin sağlık politikalarını eleştirdi. AKP iktidarı döneminde sağlık sisteminin çöktüğünü, hekimlerin ve sağlık çalışanlarının hedef gösterilerek şiddete maruz kaldıklarını belirten CHP’li Kış, yüzlerce sağlık çalışanının her gün fiziksel ve sözel şiddete maruz kaldıklarına dikkat çekti. Geçtiğimiz aylarda Mersin’de bir doktor ve iki hastane çalışanının da şiddette maruz kalmalarına tepki gösteren Kış, tek derdi işlerini, mesleklerini yapmak olan sağlık çalışanlarına sahip çıkılması ve sorunlarının çözülmesi gerektiğine değindi.
Şiddetin öngörülebilir ve önlenebilir bir sorun olduğunu belirten Kış, hükümetin şiddet dilini bırakıp, hekimleri hedef gösteren açıklamalardan vazgeçip, sağlıkta şiddetle ilgili etkin mücadele başlatması gerektiğini vurguladı.