MSK yeni yıldızlar keşfediyor

MSK yeni yıldızlar keşfediyor

MERSİN İZ HABER

Türkiye Erkekler Basketbol Ligi’nde mücadele eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü (MSK), yeni yıldızlarını keşfediyor. 2006-2015 arası doğumlu genç ve yetenekli erkek basketbolcular, MSK altyapısına dahil edilecek.
Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde 26 Ağustos’ta Seyfi Alanya Spor Salonunda yapılacak seçmeler, 2006- 2015 arası doğumlu erkek sporcuların katılımıyla gerçekleşecek. Seçmeler, genç basketbolculara yeteneklerini keşfetme ve profesyonel basketbol dünyasına MSK altyapısında başlama fırsatı sunuyor. Seçmeler öncesi MSK oyuncuları, genç sporcu adaylarına tavsiyelerde bulundular.

Basketbol seçmelerini çok önemsediğini ve takımın altyapısını daha güçlü hale getirmek istediklerini belirten MSK Başantrenörü Semih Soğuksu, “Geçtiğimiz sezon bir altyapımız vardı, ancak yeni seçmelerle bu sezona daha kuvvetli girmek istedik. Onun için sıfırdan tekrar çalışmalara başladık. Yeni seçeceğimiz oyuncuları MSK altyapısına monte edip, onların gelişimiyle Türk basketboluna da yeni yetenekler kazandırmak istiyoruz” dedi. Seçmelerin kulüp için de çok önemli olduğunu ifade eden Soğuksu, sıfırdan bir altyapı oluşturdukları için dripling, pas, oyun görüşü ve oyuncuların fiziksel özelliklerinin baz alındığı bir seçme olduğunu kaydetti.
Basketbol 1. Ligi’nin en kuvvetli takımlarından birinin MSK olduğunu belirten Soğuksu, “Herkese açığız. Seçmelerdeki yetenekli oyuncularımızı seçip, kadromuza dahil etmek istiyoruz. Bu kulübün altyapısında oynamak bir ayrıcalık. MSK, iyi bir organizasyon ve yükselen bir değer. Çok da iyi bir kadrosu var. Onlar buraya dahil olmak istedikleri sürece, bizler destek vereceğiz” diye konuştu.
İyi bir kulüpte eğitim almanın, iyi bir kariyerin başlangıcı olduğunu söyleyen Soğuksu, seçmelere katılacak genç sporcular için de “Öncelikle basketboldan keyif alsınlar. Ne yetenekleri varsa, heyecanlanmadan göstererek uygulasınlar. Biz en adaletli şekilde seçmelerimizi yapacağız. Özellikle bu oyunu sevdiğine, buna bir yeteneği olduğuna inandığımız oyuncularımızı kadromuza ekleyeceğiz. Bu yüzden onlar da gönül rahatlığıyla seçmelere gelsinler” tavsiyelerinde bulundu.