Pet kuaförüyle can dostlar tertemiz

Pet kuaförüyle can dostlar tertemiz

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Pet Kuaför’ hizmetiyle patili dostların her türlü hijyen ve estetik bakımını gerçekleştiriyor. Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde verilen Pet Kuaför hizmeti; yıkama, tıraş, tırnak bakımı ve tüy taramayı kapsıyor. Hayvanların daha sağlıklı bir şekilde yaşayabilmesi adına gerekli olan hijyen bakımını, konusunda uzman personel gerçekleştiriyor.
Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde misafir edilen patili dostların hijyen ve estetik bakımları, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor. Tarımsal Hizmetler Dairesi bünyesinde hizmet veren Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, alanında uzman personel tarafından periyodik olarak verilen Pet Kuaför hizmeti; yıkama, tıraş, tırnak bakımı ve tüy taramayı kapsıyor.

DAHA SAĞLIKLI VE BAKIMLI OLUYORLAR

Bakımevi’ne çeşitli nedenlerle getirilen ve misafir edilen patili dostların, sağlıklı ve temiz bir şekilde yaşaması için büyük özen gösteren ekipler, bu bağlamda can dostların hijyenik bakımlarını da düşünüyor. Bakımevi’nde konuk edilen kedi ve köpeklerin öncelikle muayene işlemini gerçekleştiren ekipler, herhangi bir sağlık sorunu varsa ona göre tedavi uyguluyor. Tedavi edilen patili dostlar, daha sonra Pet kuaför hizmetinden de faydalanıyor. Mevsim değişikliklerinden kaynaklı, özellikle de köpeklere yapılması gereken tıraş işlemi, onların daha sağlıklı, temiz ve rahat yaşayabilmesi için büyük önem arz ediyor. Ayrıca patili dostları çeşitli enfeksiyonlardan korumak adına, yıkama ve tırnak bakım işlemi de gerçekleştiriliyor. Her yıl nisan ve ağustos ayları arasında yoğun bir tempoda verilen pet kuaför hizmeti, ihtiyaç halinde yılın diğer 
dönemlerinde de yapılıyor.
Hayvanların daha sağlıklı ve rahat yaşayabilmesi için hijyenin, özellikle de tıraş işleminin çok önemli olduğuna değinen Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi Veteriner Hekimi Mert Tatar, “Özellikle uzun tüylü sadık dostlarımızın tıraş bakımlarını burada yapıyoruz. Uzamış ve yapışmış tüyler, hayvanın derisinde yaralanmalara ve hijyenik problemlere neden olur. Tıraş sayesinde dostlarımız, daha konforlu ve rahat bir şekilde yaşarlar. Özellikle tüy dökme mevsiminde, uzun tüylü hayvanlar bu tüyleri yalamak suretiyle yutarlar. Bu da sindirim sisteminde ve iç organlarda büyük problemlere neden olur. Bütün bu sebeplerden dolayı can dostlarımızın tıraşlarını ve diğer hijyenik bakımlarını burada yapıyoruz” dedi.

GEREKLİ EĞİTİMLERİ ALDIK

Kaşlı Geçici Bakımevi’nde hayvan bakıcısı olarak görev yapan Ceren Saygılı aynı zamanda pet kuaför hizmetini de veriyor. Saygılı, “Buraya gelen, keçelenmiş tüyleri olan, veteriner hekimlerimizce uyuz olduğu tespit edilen hayvanların tıraşını ben yapıyorum. Bunun dışında tırnak kesimi, banyo ve tüy tarama gibi işlemleri yapıyoruz. Pet kuaför hizmeti verebilmek için eğitim aldık. Bu nedenle işimi severek yapıyorum. Çok kolay, benim için gayet eğlenceli ve keyifli geçiyor” ifadelerinde bulundu.