ÇBK Yenişehir liderliğini korudu

ÇBK Yenişehir liderliğini korudu

MERSİN İZ HABER

Çukurova Basketbol Kulübü(ÇBK) Mersin Yenişehir Belediyesi kadın basketbol takımı, ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 20’nci hafta maçında Galatasaray Çağdaş Faktoring’i 75-58’lik skorla mağlup etti.
Türkiye ve Avrupa’da şampiyonluğa ulaşarak tarih yazmak isteyen ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, Servet Tazegül Spor Salonu’nda ağırladığı Galatasaray Çağdaş Faktoring’i 75-58 yenmeyi başararak, liderliğini korudu.  Turuncu-lacivertliler normal sezonu lider bitirerek, play-off maçları için avantaj elde etmek istiyor.

MERSİNLİLERİ EUROLEAGUE WOMEN ÇEYREK FİNAL MAÇINA DAVET ETTİ

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi şu anda kentimizi en üst seviyede temsil eden spor kulübü. Bu sezon Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazandık, Euroleague Women ve Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde lider durumdayız. Bu sezon mücadele ettiğimiz tüm kupaları kazanmak hedefiyle yola çıkmıştık. Her maçta Mersinli sporseverlerin büyük desteğini görüyoruz. Tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. 14 Mart Salı günü Avrupa’da çeyrek final maçına çıkıyoruz. Sezonun en kritik maçlarından biri olacak. Mersinlileri salonu doldurmaya davet ediyorum” diye konuştu.