Yusuf Efe Mersin’in gururu oldu

Yusuf Efe Mersin’in gururu oldu

MERSİN İZ HABER

Yenişehir Mersinli Ahmet İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Yusuf Efe Erdem, Uluslararası Amerikan Matematik Olimpiyatları’nda büyük bir başarıya imza atarak, bronz madalya kazandı. Yusuf Efe, mutluluğunu eğitim konusunda önemli çalışmalara imza atan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ile paylaştı. Yusuf Efe ve ailesini makamında ağırlayan Başkan Özyiğit, “Yenişehirli çocuklar her alanda fark yaratmaya devam ediyor, Yusuf’un ve diğer tüm çocuklarımızın her zaman destekçisi olacağız” dedi.
Amerika’da bulunan Güney Illinois Üniversitesi(SIU)ve Singapur Uluslararası Matematik  Yarışmaları  Merkezi(SIMCC)tarafından düzenlenen Uluslararası Amerikan Matematik Olimpiyatları’na katılan Yusuf Efe Erdem, bronz madalya kazanma başarısı gösterdi. Başkan Abdullah Özyiğit, Yusuf Efe Erdem ve ailesiyle bir araya gelerek, kendilerini tebrik ederken, “Çocuklarımızın potansiyelini ortaya çıkarmalı, onları doğru yönlendirmeli ve kendilerine imkân tanımalıyız” diye konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZ HER ALANDA ÖNEMLİ BAŞARILARA İMZA ATIYOR”

Eğitimin önemine değinen ve bu alanda üzerlerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirme çabasında olduklarının altını çizen Başkan Özyiğit, ““Yusuf Efe’yi gönülden tebrik ediyorum, Yenişehirli çocuklar her alanda önemli başarılara imza atıyorlar. Bu yıl Türkiye Okullar Arası Yıldız Kızlar Voleybol Türkiye Şampiyonası’nda Belediyemizin desteğiyle mücadele eden Pirireis Ortaokulumuz şampiyon oldu. ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi kadın basketbol altyapımızdaki 7 kız çocuğumuz milli takımlara davet edildi. Geçtiğimiz yıl YKS’de Yenişehirli üç gencimiz Türkiye genelinde ilk 10’a girme başarısı göstermiş ve ilk kez aynı ilçeden üç öğrenci ilk 10’a girdi. Yusuf Efe’nin bu başarısı da bizi çok mutlu etti. İnanıyorum ki gelecekte güzel yerlere gelecek, çocuklarımızın potansiyeli var. Bu potansiyeli ortaya çıkarmalı, onları doğru yönlendirmeli ve kendilerine imkân tanımalıyız. Biz de Yenişehir Belediyesi olarak bu anlayışla çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

ERKEN ÇOCUKLIK EĞİTİMİ VE BETEM’E DİKKAT ÇEKTİ

Bilimsel temelli bir eğitimle çocukları geleceğe hazırladıklarını da ifade eden Başkan Özyiğit, şöyle devam etti:
“Türkiye’de bir ilke imza atarak hayata geçirdiğimiz Erken Çocukluk Gelişimi Projesi kapsamında kurduğumuz Beceri Temelli Eğitim Merkezimiz, BETEM’de tam olarak bunu yapıyoruz. Bireysel eğitimler vermememizin yanı sıra çocuklarımızın potansiyellerini de ortaya çıkarıyoruz. 
Çocuklarımızı gözlemliyor ve ilgi duyduğu alanı tespit ederek, buna yoğunlaşıyoruz. Marmara Üniversitesi bünyesindeki Marmara Aile Becerileri Eğitim Programı(MABEP)’nda görev yapan çok değerli hocalardan danışmanlık desteği alıyoruz. Yani bilimsel temelli bir eğitim programı ile çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz. İnanıyorum ki Yenişehirli çocuklar gelecekte adından söz ettirecek önemli başarılara imza atacaklar.”

“ODTÜ’DE OKUMAK VE BİLİM İNSANI OLMAK İSTİYORUM”

Matematik olimpiyatlarındaki başarısı ile ilgili konuşan Yusuf Efe ise şöyle dedi:
“Sonuç beni çok mutlu etti, çok da zorlanmadım. Matematik çok eğlenceli, soruları çözmek oyun gibi geliyor. ODTÜ’de okumak ve bilim insanı olmak istiyorum.”

"BAŞKANIMIZA GÜVENİYORUZ, EĞİTİM KONUSUNDAKİ PROJELERİNİ BİLİYORUZ"

Yusuf Efe’nin annesi Hülya Erdem de duygularını şöyle ifade etti:
“Yusuf Efe, bizi çok gururlandırdı, ilkokula başladığı günden bu yana çok istekli, biz de onu desteklemek istiyoruz. ‘Daha iyi nasıl yetiştirebiliriz, ona nasıl eğitim verebiliriz?’ diye düşünüyoruz. Yenişehir Belediye Başkanımız Abdullah Özyiğit ile de görüştük, her konuda yanımızda olacağını söyledi. Başkanımıza güveniyoruz, eğitim konusunda hayata geçirdiği çalışmaları biliyoruz.”