Mersin’de 19 Mayıs coşkusu Sefo ile taçlandı

Mersin’de 19 Mayıs coşkusu Sefo ile taçlandı
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen etkinlikler ve konserler tüm hızıyla sürerken, bayram coşkusu Sefo konseriyle taçlandı. Sevilen sanatçı Sefo, Mersinlilere unutulmayacak bir 19 Mayıs coşkusu yaşattı.

MERSİN İZ HABER

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nce ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ kapsamında düzenlenen etkinlikler ve konserler tüm hızıyla sürüyor. Sevilen sanatçı Sefo, Mersinlilere unutulmayacak bir 19 Mayıs coşkusu yaşattı. Sefo en sevilen şarkılarını Mersinlilerle hep birlikte söylerken, gençler Sefo ile coştu. Gençlerle birlikte Sefo’yu dinleyen Başkan Vahap Seçer, “Mersin geleceğe emin adımlarla yürüyor. Bayramınız kutlu olsun” dedi.

MERSİN’DE “BİLMEM Mİ” SESLERİ YANKILANDI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesi için Samsun’a çıktığı ve bağımsızlık meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs’ın 103’üncü yıl coşkusu, gerçekleştirilen dolu, dolu etkinliklerle kente yayıldı. Mersinliler, ‘Bilmem  Mi’ ve ‘Affettim’ gibi şarkılarıyla ün kazanan Sefo’nun konserinde gönüllerince eğlendi.Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda düzenlenen konseri çok sayıda vatandaş ile birlikte Başkanı Vahap Seçer ve CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da dinledi.Sefo konseri öncesi AG Band ve Batuhan Şaraplı sahne alarak, Mersinlilere müzik ziyafeti sundu. Dinleyenler, birbirinden güzel şarkılar eşliğinde eğlence dolu bir gece yaşadı. Sefo en sevilen şarkılarından biri olan ‘Bilmem Mi’yi seslendirirken, konser alanı dinleyenlerin telefon ışıklarıyla aydınlandı.

SEÇER: “SEFO SEN NE KADAR SEVİLİYORSUN BÖYLE”

Başkan Seçer, Sefo’ya Mersin’i nasıl bulduğunu sordu. Sefo, “Çok güzel. Bu dördüncü gelişim zaten” dedi. Başkan Seçer de “Bakın, Mersin’e bir gelen, bir daha gitmek istemiyor. Âşık oluyormuş. Ne diyorsunuz çocuklar” diyerek dinleyenlere seslendi. Seçer, Başarır’ı da sahneye davet ederek, “Ankara’da çalışmalardaydı. Sefo Mersin’de diye duymuş. ‘Bütün gençler orada olacak’ dedi. Sefo sen ne kadar seviliyorsun böyle” diye konuştu.

“MERSİN GELECEĞE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYOR”

Konuşmasının devamında Başkan Seçer’in “Gerçekten muazzam. Çok renk kattın. Bugün kimi anıyoruz? Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü” cümlelerini duyan coşkulu kalabalık, ıslıklar ve alkışlarla alanı inletti ve hep birlikte ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’ sloganları attı. Başkan Seçer bunun üzerine, “Mersin böyle bir yer. Mersin çağdaş bir kent. Mersin güzelliklerin kenti. Mersin kardeşlik kenti. Biz burada huzur içerisinde yaşıyoruz. Mersin geleceğe emin adımlarla yürüyor. Mersin demokrat bir kent. Mersin Atatürkçü bir kent. Bayramınız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

BAŞARIR: “TÜRKİYE’Yİ MERSİN GİBİ YAPACAĞIZ”

CHP’li Ali Mahir Başarır da Başkan Seçer’e teşekkür ederek, “‘Türkiye’de iktidara geldiğimizde ne yapacaksınız?’ diye bana soruyorlar. Diyorum ki ‘Türkiye’yi Mersin gibi yapacağız.’ Çok şanslıyız; böyle bir belediye başkanımız var” diye konuştu. Sanatçıya çiçeğini takdim eden Başkan Seçer, Sefo ve Ali Mahir Başarır ile çektirdiği anı fotoğrafıyla günü ölümsüzleştirdi.

  Mersin’de 19 Mayıs coşkusu Sefo ile taçlandı